HOME Star BLOG Star JAK TO DZIAŁA Star REGULAMIN Star KONTAKT
REJESTRACJA

AGD Star BINGI Star FOTO Star KOMPUTERY Star KOSMETYKI Star RTV Star TELEFONY Star RÓŻNE Star AUKCJE ZAKOŃCZONE

JAK TO DZIAŁA


Serwis jest czynny 7 dni w tygodniu w godzinach od 8:00-24:00.

W trakcie przerwy nocnej na wszystkich aukcjach wyświetlany jest napis "Przerwa".

 


Witamy w serwisie internetowym Binguj.pl.


Aby rozpocząć korzystanie z wszystkich usług nalezy najpierw się zarejestrować. Proces rejestracji trwa mniej niż 1 minutę i obejmuje podanie tylko najbardziej podstawowych danych takich jak: login, adres email - na który wyślemy list z linkiem aktywacyjnym - oraz hasło.


Po zakończeniu procesu rejestracji na adres email użytkownika zostanie wysłany list z linkiem aktywacyjnym. Aby aktywować konto, należy kliknąć w przysłany przez nas link aktywacyjny w celu zakończenia procesu rejestracji. Jeśli link aktywacyjny nie jest aktywny, nalezy skopiować go do ulubionej przeglądarki i przejść pod podany adres.


Gdyby zdarzyła się sytuacja, że link aktywacyjny nie dotarł na czas do użytkownika - zwykle zajmuje to mniej niż 1 minutę - należy skorzystać z funkcji powtórnego wysłania listu aktywacyjnego.


     1. Zakup BINGÓW


Po zakończonym procesie rejestracji, aby zacząć zabawę w serwisie, należy zakupić BINGI - specjalne punkty dzięki którym można wziąć udział w licytacjach.


Kupowanie BINGÓW w serwisie jest bardzo proste i sprowadza się do kliku kroków.


a) przejście na stronę zakupu punktów

b) wybranie jednej z dostępnych opcji zakupu punktów: Płatność Online lub Płatność SMS

c) wybranie żądanej ilości punktów

d) finalizowanie transakcji za punkty


Ilość dostępnych punktów na koncie Użytkownika jest cały czas widoczna w lewym rogu strony. Wykorzystane punkty odejmowane są z konta w czasie rzeczywistym.

 


     2. Udział w licytacjach


Aby wziąć udział w licytacji, należy kliknąć w przycisk "BINGUJ", który jest wyświetlany na dole każdego z boksów aukcyjnych.


Każde kliknięcie w przycisk "BINGUJ" podnosi cenę licytowanego przedmiotu o 1 (jeden) grosz oraz wydłuża czas aukcji przedmiotu o wcześniej sprecyzowaną przez serwis liczbę sekund (zwykle: 5, 10, 15 sekund). Gdy czas aukcji dobiegnie do końca, ostatni licytujący użytkownik wygrywa aukcję a tym samym licytowany przedmiot.

 

Wygrywający aukcję ma prawo wymienić wylicytowany przedmiot na bingi w liczbie ustalonej  wcześniej przez Administratora serwisu. Użytkownik ma na to 5 godzin od momentu zakończenia aukcji. Użytkownik cały czas ma wgląd w zegar odliczający okres 5 godzin od momentu zakończenia aukcji na jej szczegółowej karcie. Po upływie ustalonego czasu 5 godzin użytkownik traci prawo do wymiany wylicytowanego przedmiotu na bingi.


Kupujący ma 14 dni na wykupienie przedmiotu po wylicytowanej cenie. Po tym okresie, licytowany przedmiot ponownie staje się własności serwisu, a Użytkownik traci możliwość jego wykupu. Punkty wykorzystane podczas licytacji nie są zwracane.


     3. Szczegółowa karta licytowanego produktu


Szczegółowa karta licytowanego produktu przedstawia szereg informacji specyficznych dla danej aukcji. Można tutaj zobaczyć szczegółowy opis produktu, czas do zakończenia aukcji, atrybuty danej aukcji, oraz opcję ustawienia BINGO automatu. Dodatkowo, gdy aukcja jest zakończona, można zobaczyć pełną historię licytacji.     4. Atrybuty aukcji


Wszystkie aukcje w serwisie posiadają atrybuty szczegółne tylko dla danego typu aukcji. Są nimi:


Aukcja bez automatów„AUKCJA BEZ UDZIAŁU BINGO AUTOMATÓW”. Każda oferta składana przez Użytkowników, wydłuża czas aukcji o jedną, ustaloną wartość (od 5 do 15 sekund – w zależności od ustawień aukcji). W tym typie aukcji – wygrywa najwytrwalszy Użytkownik. Nikt nie ma możliwości ustawienia BINGO Automatów. Czysta aukcja, czysta gra.

 

 Aukcja charytatywna

„AUKCJA CHARYTATYWNA” jest odmianą „AUKCJI ZWYKŁEJ”. Jedyna różnica polega na tym, że cały dochód z licytacji jest przeznaczony na cele charytatywne. Więcej informacji dotyczących tego typu aukcji, będzie można znaleźć w przyszłości na oficjalnym blogu serwisu http://blog.binguj.pl.


 

 


Aukcja dla początkujących„AUKCJA DLA POCZATKUJĄCYCH. Mogą brać w niej udział użytkownicy, którzy nie wygrali jeszcze żadnej aukcji w serwisie. Każda oferta składana przez Użytkowników, wydłuża czas aukcji o jedną, ustaloną wartość 10 – sekund.

 

 

 

 


Aukcja nocna„AUKCJA NOCNA” trwa od godziny 24:00 (północ) do godziny 08:00 (rano). Mogą brać w niej udział wszyscy Użytkownicy serwisu z dostępną liczbą BINGO punktów na swoim koncie.  „AUKCJA NOCNA” jest wyróżniona odpowiednią ikoną. Nocne „Marki” nie będą mieć więc problemów z odnalezieniem jej.


 

 


Aukcja VIPAukcja VIP - Specjalny typ aukcji.
 

 


Aukcja z darmowym wykupemZaletą tej aukcji, jest bezpłatny wykup wylicytowanego przedmiotu. BINGO punkty wykorzystane w trakcie gry nie są zwracane.      5. BINGO Automat


BINGO Automat pomaga Użytkownikom w licytacji przedmiotów, w wypadku gdy Użytkownik nie chce lub nie może w danej chwili brać samodzielnego udziału w aukcji. Korzystanie z BINGO Automatu jest bardzo proste.


Użytkownik ustawia żądaną ilość przebić do wykorzystania przez BINGO automat lub kwotę od której automat ma rozpocząć licytowanie. Po zatwierdzeniu zlecenia, BINGO Automat rozpocznie licytację, która trwa do momentu wykorzystania zadeklarowanej wcześniej ilości przebić lub od momentu osiągnięcia wcześniej zadeklarowanej ceny przedmiotu. Można również zdefiniować obie funkcje - maksymalną ilość przebić do wykorzystania oraz cenę od jakiej chcemy licytować.

 

W trakcie działania Automatu, można zwiększać jego wcześniejsze ustawienia, natomiast zmniejszanie jest niemożliwe.

 

Procedura wyłączania automatu sprowadza się do kliknięcia w przycisk: Wyjście z ustawień automatu. Po kliknięciu na ten przycisk , system losuje liczbę przebić pomiędzy 21 a 40, którą wykorzysta w licytacji. Czyli np. po kliknięciu w przycisk "Wyjście z ustawień automatu" system wylosuje liczbę 24 - automat będzie brać udział w aukcji jeszcze przez 24 przebicia. Po ich wykorzystaniu zakończy dalsze licytowanie.

 

6. Aukcje typu "Kup Teraz"


Użytkownicy serwisu mogą wziąć udział w aukcji typu "Kup Teraz". Jak grać? To bardzo proste. Przejdź na stronę główną serwisu Binguj.pl lub wejdź w kategorię "Kup Teraz" - bardzo łatwo rozpoznasz ten typ aukcji - cena przedmiotu przedstawia trzy czerwone pytajniki. Sprawdź cenę przedmiotu klikając w zielony przycisk "Sprawdź cenę". W tym momencie zamiast pytajników pokaże się aktualna cena danego przedmiotu. Jeśli będzie Ci ona odpowiadać masz 15 sekund na zarezerwowanie przedmiotu dla siebie do wykupu.

Jak wyąda boks aukcji "Kup Teraz"?

Kup Teraz

 

 

Najważniejsze rzeczy które powinieneś wiedzieć: 

a) każde sprawdzenie ceny danego przedmiotu obniża jego wartość o ustaloną przez Administratora serwisu kwotę

b) sprawdzanie ceny danego przedmiotu jest płatne zgodnie z ustawieniami aukcji

c) masz 15 sekund od momentu sprawdzenia ceny na zarezerwowanie przedmiotu dla siebie do wykupu 

d) po rezerwacji przedmiotu do wykupu masz aż 14 dni na wykup

e) aukcje typu "Kup Teraz" nie wliczają się do limitu misięcznego aukcji

 

 

 

 

 

 

7. Limity wygrany aukcji


Każdy użytkownik serwisu może wygrać miesięcznie wcześniej sprecyzowaną przez Administratora serwisu liczbę aukcji. Aukcje są podzielone na: aukcje przedmiotowe oraz aukcje pakietów bingów.


Sytuacja nadzwyczajna - Jeśli limity przedstawiają się następująco:

- limit aukcji przedmiotowych - 12 aukcji

- limit pakietów bingów - 12 aukcji

gdy użytkownik wygrał 11 aukcji przedmiotowych a posiada równocześnie licytujące automaty na np. 3 dodatkowych aukcjach przedmiotowych - w momencie gdy wygra jedną z nich, jego limit zostanie wykorzystany a pozostałe automaty przestaną licytować na 2 pozostałych aukcjach.


Jeśli taka sama sytuacja wystąpi na aukcjach z pakietami bingów - system zachowa się tak samo.

 

8. Paczki produktów


Pewnie nieraz drażniło Cię, iż wygrałeś kilka przedmiotów w krótkim okresie czasu a mimo to musiałeś za każdy z wylicytowanych przedmiotów opłacać oddzielnie paczkę. Teraz koniec z tym!


Oddajemy do użytku nową funkcję, która pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Funkcja polega na zbiorczym wysłaniu maksymalnie 2 produktów w jednej paczce.


Gdy wygrasz np. 2 produkty, możesz je wrzucić do jednej paczki – płacąc jak za jedną przesyłkę. Zarządzanie paczkami odbywa się z poziomu zakładki WYGRAŁEM. Można tam decydować, które produkty mają zostać pogrupowane do jednej, wielkiej paczki. Zamiast płacić 54zł za dwie przesyłki teraz zapłacisz tylko 27 zł. Na wykup nadal masz 14 dni.


Ale to nie koniec z przesyłkami.

Dodatkowo przy niektórych wygranych przedmiotach będziesz mógł dodatkowo decydować czy chcesz aby przesyłka została do Ciebie wysłana kurierem za 27 zł czy poprzez Pocztę Polską za mniejszą wartość zgodną z cennikiem poczty. A o wszystkim będziesz mógł zdecydować w prosty i czytelny sposób po wygraniu aukcji.


Ponadto przekazujemy do dyspozycji użytkowników unikalną możliwość  sprawdzenia nr przesyłki kurierskiej. Po wygraniu licytacji i opłaceniu konkretnej pojedynczej przesyłki lub całej zbiorczej paczki, serwis dokonuje wysyłki poprzez firmę kurierską i automatycznie w systemie ukazywany jest nr tej przesyłki widoczny tylko dla użytkownika, który wygrał dany przedmiot. Teraz drodzy użytkownicy, widzicie nie tylko kiedy paczka została nadana ale także poprzez numer widoczny w serwisie możecie śledzić jej drogę od binguj.pl  wprost do swojego adresu docelowego.

 

 

9. Zalogowany/niezalogowany - już teraz sprawdź, czy Twój aukcyjny rywal  znajduje się na stronie!


Nie daj się innym! Sprawdź czy Twój przeciwnik kontroluje stan gry! Zbadaj - czy jest aktualnie zalogowany na swoim koncie! Binguj.pl - jako jedyny serwis w Polsce, daje Ci unikalną możliwość podpatrzenia stanu zalogowania innego użytkownika. Dodatkowo za pomocą tej funkcji, możesz również sprawdzić liczbę wygranych aukcji oraz liczbę wygranych pakietów bingów. 


Jeśli chciałbyś się dowiedzieć, czy Twój rywal jest w tej chwili zalogowany do swojego profilu oraz jaką posiada liczbę wygranych aukcji i pakietów bingów kliknij dwukrotnie na jego nazwę użytkownika. Już nie musisz przeglądać całej historii serwisu żeby sprawdzić ile Twój konkurent ma wygranych aukcji w danym miesiącu – wystarczy, że klikniesz dwukrotnie na nazwę dowolnego użytkownika a otrzymasz żądaną informację – informacja całkowicie bezpłatna!


Chcesz iść dalej i dowiedzieć się czy Twój konkurent jest teraz zalogowany na serwisie i czuwa…? Nie ma problemu. Klikasz na przycisk SPRAWDŹ i natychmiast otrzymujesz bardzo przydatną i pomocną informację o stanie Twojego przeciwnika. Teraz takim rozwiązaniem mamy nadzieję, iż rozwiewamy wszelkie wątpliwości jakie pojawiają się na serwisach typu allpay czy grasz z rzeczywistym graczem czy jakimś wirtualnym botem. U nas nie ma wątpliwości, zawsze i w każdym momencie możesz każdego sprawdzić i wyciągać odpowiednie wnioski. Usługa ta jest płatna - 10 bingów.

    


 

 

Dostępność Użytkownika

 

Dostępność Użytkownika

 

Dostępność Użytkownika


 

10. Wymiana wylicytowanego towaru na bingi.


Wygrałeś aukcję, ale masz chrapkę na inny produkt? Wymień swoją wygraną na bingi! Nie pozostawaj w tyle, licz sie w grze.


Jeśli wygrasz aukcję, będziesz posiadać możliwość wymiany swojego przedmiotu na wcześniej sprecyzowaną przez administratora serwisu liczbę bingów. Opcja ta, będzie widoczna tylko i wyłącznie dla osoby, która wygra licytację,  przez 5 godzin od momentu zakończenia aukcji. Ilość bingów które dostaniesz po wymianie będzie widoczna również tylko dla Ciebie – osoby która wygrała aukcję.


Reasumując: wygrywasz aukcję, pokazują Ci się dwie opcje: opcja wykupu przedmiotu na którą masz 14 dni, oraz tylko przez 5 godzin opcja wymiany przedmiotu na bingi. Jeśli chcesz wykupić przedmiot – cała procedura odbywa się tak jak dotychczas, jeśli natomiast zechcesz wymienić wylicytowany przedmiot na bingi, klikasz w czerwony napis informujący o wymianie na określoną ilość bingów. Po kliknięciu  system przeniesie Cię na stronę potwierdzającą rezygnację z wylicytowanego przedmiotu na rzecz bingów. Po ostatecznym potwierdzeniu operacji na Twoim koncie natychmiast pojawi się wcześniej widoczna liczba bingów.


 

11. Zmiany dotyczące ustawień automatów. Nowy wygląd boksówDo tej pory mogliście ustawiać automaty według liczby bingów, które automat może wykorzystywać, oraz maksymalnej ceny przedmiotu do której automat może licytować. Wychodząc naprzeciw Waszym sugestiom, już niedługo wdrożymy rozwiązanie, które z pewnością ułatwi Wam zarządzanie swoim kontem a w szczególności swoimi bingami.


Wkrótce, będzie możliwe sprecyzowanie od jakiej kwoty automat ma rozpocząć licytowanie. Wszystko automatycznie, raz ustawiony automat wykona wszystkie Twoje rozkazy. Masz chrapkę na laptopa? Twoja taktyka zakłada, że rozpoczniesz licytację dopiero od 110zł? Teraz już nie musisz siedzieć przy komputerze przez cały czas. Wchodzisz na stronę produktu, uzupełniasz niezbędne dane czyli: liczba przebić jaką jesteś w stanie przeznaczyć na licytację – dajmy na to 250, kwotę od której automat ma rozpocząć licytowanie – w tym przypadku jest to np. 110zł i ….już. To wszystko.


Reasumując sposoby ustawień automatów:


a.  Możesz podać liczbę przebić jaką automat może wykorzystać. Przebicia będą zużywane przez automat od momentu zatwierdzenia ustawień.

b.  Możesz podać liczbę przebić jaką automat może wykorzystać oraz kwotę od której automat rozpocznie licytowanie. Jeśli chcesz licytować od kwoty 2zł i ustawić liczbę przebić na 70, wpisujesz podane wartości w odpowiednie pola. Po zatwierdzeniu ustawień, automat rozpocznie licytowanie od kwoty 2zł oraz będzie licytował do momentu wykorzystania 70 przebić.

 

Jeśli aukcja, w której bierzesz udział, posiada atrybut np. "x3", po ustawieniu 70 przebić, automat pobierze z Twojego konta: 70x3=210 Bingów. Analogicznie, jeśli weźmiesz udział w aukcji posiadającej atrybuty: "x2", "x4", "x5" itd., oraz ustawisz go na 70 przebić, automat pobierze z Twojego konta:

 

- "x2" - 70 przebić x 2 Bingi = 140 Bingów

- "x4" - 70 przebić x 4 Bingi = 280 Bingów

- "x5" - 70 przebić x 5 Bingów = 350 Bingów

itd.

 

Jeśli zdarzyłaby się sytuacja, że aukcja zakończy się wcześniej, z kwotą niższą niż ta ustawiona przez Ciebie w ustawieniach automatu nic nie tracisz, gdyż ustawiony przez Ciebie automat nie rozpoczął jeszcze licytacji.

 

 

Teraz jeszcze więcej taktyki, strategii, zabawy i walki o wymarzone produkty.


 

Nowy wygląd automatów    Nowy wygląd automatów


 

 

Wyżej wymienione ustawienia będą dostępne również dla małych boksów, które są wyświetlane na szczegółowych kartach produktów. Ujmując to inaczej, dostajecie możliwość początkowego ustawienia 5 różnych automatów bezpośrednio z poziomu szczegółowej karty produktu. Już nie będziesz musiał chodzić po różnych kartach produktów żeby ustawić sobie automat gdyż wszystko możesz uczynić w jednym miejscu nie tracąc z pola widzenia interesującej Cię aukcji.


 

Małe boksy


 

Minimalna liczba przebić jaką można ustawić to 21 – robimy tym ukłon w stronę użytkowników stałych, którzy już od dłuższego czasu są na naszym serwisie. Teraz nowi użytkownicy, którzy mogą otrzymywać darmowe bingi na początek nie będą mogli ustawić sobie automatu ale będą mogli uczestniczyć w grze poprzez ręczne kliknięcia a po wykupieniu odpowiedniej ilości bingów ustawią sobie automat.


 

Jednocześnie dajemy Wam drodzy użytkownicy możliwość wyjścia z aukcji w dowolnym ustalonym przez Was momencie. Wystarczy, że kliknie się na przycisk „WYJŚCIE Z USTAWIEŃ AUTOMATU” i system automatycznie generuje losowo wybraną liczbę pomiędzy 21 a 40 i po tej ilości przebić automat wyłącza się. Pewnie zastanawiacie się dlaczego takie rozwiązanie? Mianowicie dochodzą do nas różne informacje, iż niektórzy użytkownicy próbują grać w zmowie na czym tracą pozostali uczestnicy którzy uczciwie grają. Dlatego takie rozwiązanie utrudni zmowę niezbyt uczciwych graczy.


Wszystkie ustawienia automatów, które będą sprecyzowane z poziomu szczegółowej karty produktu są również widoczne jak dotychczas w zakładce „AUTOMATY”.


W każdym z czterech małych boksów znajdujących się w szczegółowych kartach produktów, w ich lewym dolnym boku, znajduje się informacja w postaci czerwonej liczby w czarnym kółeczku, która mówi ile automatów walczy w tej chwili na danej aukcji. Jeśli w licytacji bierze udział 5 automatów – pojawi się tam liczba 5, jeśli nagle wyjdą dwa automaty, pojawi się liczba 3 itd. Wartość ta zmienia się w czasie rzeczywistym.


 

Liczba automatów    Liczba automatów

 

 

 

Po zakończonej aukcji, system pokaże w formie pisemnej informację o ilości wykorzystanych w danej aukcji bingów. Pełne rozliczeni aukcji będzie również przedstawione w formie wykresu.


Wykres


12. Zmiany w zakładkach


 a)  MOJE KONTO - TYLKO W SERWISIE BINGUJ.PL

Znudziła Ci się Twoja nazwa użytkownika? Masz lepszy pomysł na nowego nicka? Teraz nie ma z tym problemu. W zakładce moje konto możesz dowolnie zmieniać swojego nicka – usługa jest płatna 100 bingów ale dzięki temu masz więcej zabawy, strategii, taktyki. Po z mianie nicka wszelkie inne dane jak adres, ilość wygranych, wykorzystane bingi, automaty itp. zostają automatycznie dopasowane do Twojego nowego profilu.b)  MOJE AUKCJE

Nowa zakładka MOJE AUKCJE dzieli się na 4 sekcje:

-  AUTOMATY – gdzie wyświetlona jest szczegółowa informacja o ustawionych przez użytkownika automatach

-  OBSERWUJĘ – gdzie pokazane są aukcje dodane przez użytkownika do OBSERWOWANYCH

-  WYGRAŁEM – ukazane są tutaj wygrane przez użytkownika aukcje wraz z ich szczegółowymi danymi

-  NIE WYGRAŁEM – pokazane są tutaj aukcje w których użytkownik brał udział wraz informacją, ile bingów wykorzystał na danej aukcjic)  ROZLICZENIA - Nowa zakładka

Będziecie mogli zobaczyć tutaj szczegółowe podsumowanie swojej działalności na naszym portalu.

-  Data ostatniego logowania

-  Czas spędzony na portalu

A dodatkowo kolejno w tabeli zostało przedstawione:

-  Wartość zakupionych przedmiotów

-  Ilość zakupionych przedmiotów

-  Ilość zakupionych pakietów bingów

-  Ilość wydanych bingówA to wszystko możecie sobie sprawdzić w dowolnie określonym przez Was okresie czasowym. Zapraszamy do sprawdzania tej funkcji, analizy swoich poczynań a przez to jeszcze lepsze podejmowanie strategicznych decyzji.


 
Rozliczenia

 

Poniżej tych danych widnieje szczegółowa informacja o historii użytkownika w serwisie. Ukazane są w niej dane dotyczące wszystkich operacji wykonanych na koncie.d)  WIADOMOŚCI – Nowa zakładka

Będą tutaj prezentowane ważne informacje dotyczące działania serwisu jak i globalne ogłoszenia o różnych zmianach. Gdy pojawi się nowa wiadomość, oblamówka zakładki zacznie migać na czerwono powiadamiając użytkownika o fakcie otrzymania nowego komunikatu.